Resultat


JUNIORER
PLAC. NR   NAMN /
ANMÄLARE
KLUBB BIL 0 1 0 2 0 3 TOT FINAL
1 13   Niclas Svensson
Team Sjuntorps Biltjänst
Storfors MK Saab 7   4   7   18 A
2 12   Andreas Ledin
Bridgestone Motorsport
MK Kopparberg Saab 5   5   5   15 A
3 15   Tom Hultman MK Team Treske Volvo 3   4   5   12 AB
4 4   Jonas Jonsson Malungs MK Toyota 7   7   7   21 A
5 9   Marcus Johnsen Karlstad MC Bil Audi 7   5   7   19 A
6 1   Erik Persson Filipstads MC Volvo 5   7   5   17 A
7 3   Wilma Nilsson Säffle MC Volvo 4   5   0 sv 9 B
8 10   Jennie Österberg MK Team Treske Opel 5   3   4   12 B
9 11   Michael Karjalainen SMK Karlskoga Saab 4   0 es 4   8 B
10 2   Emma Persson Säffle MC Opel 3   0 b 4   7 B
11 6   Jim Jansson Säffle MC Saab 0 b 7   0 sv 7 B
12 7   Lisa Jonasson Filipstads MC Saab 0 b 3   3   6  
13 8   Linus Björk Säffle MC Volvo 0 b 4   0 b 4  
DAMER / VETERANER
PLAC NR   NAMN /
ANMÄLARE
KLUBB BIL 0 1 0 2 0 3 TOT FINAL
1 23   Petra Nordquist
Ledin Motorsport
MK Kopparberg Saab 7   7   5   19 A
2 36   Conny Fagrell Fredriksbergs MK Volvo 7   5   7   19 A
3 28   Rogert Levin
Team MPRE Motorsport
Mariestads MS Volvo 2   7   7   16 A
4 33   Therese Ledin
Ledin Motorsport
MK Kopparberg Saab 5   4   5   14 A
5 26   Victoria von Schedvin SMK Karlskoga Saab 7   4   2   13 A
6 24   Benita Lundh Säffle MC Volvo 1   5   7   13 A
7 35   Benny Moberg Storfors MK Volvo 4   3   5   12  
8 21   Stig-Ove Gustafsson Munkfors MC Opel 4   5   2   11  
9 32   Pernilla Granath Degerfors RC Saab 3   4   3   10  
10 27   Jennifer Jansson Bäckhammars MK Saab 3   2   4   9  
11 30   Louise Karlsson Karlstad MC Bil Saab 4   2   3   9  
12 31   My Berggren Storfors MK Saab 5   1   3   9  
13 22   Christer Pettersson Munkfors MC Volvo 2   7   0 ES 9  
14 25   Maria Johansson SMK Arboga Volvo 3   1   4   8  
15 20   Gunnar Isaksson Munkfors MC Volvo 5   3   0 ES 8  
16 37   Benneth Lundh Säffle MC Volvo 0 b 2   4   6  
17 34   Johanna Kjettselberg
Bjuhrs Bilskrot AB
SMK Karlskoga Saab 0 b 3   0 ES 3  
18 29   Janina Skan Storfors MK Opel 0 b 0 es 0 ES 0  
   
SENIORER
PLAC. NR   NAMN /
ANMÄLARE
KLUBB BIL 0 1 0 2 0 3 TOT FINAL
1 77   Christer Lundh
Ledin Motorsport
Hällefors MK Saab 7   7   7   21 A
2 56   Andreas Israelsson
Åhls Bildelar AB
Vansbro MK Saab 7   0 b 7   14 AB
3 74   Torbjörn Gustafsson Säffle MC Volvo 7   5   5   17 A
4 67   Joakim Dahlberg Årjängs MK Volvo 7   7   7   21 A
5 46   Johan Wendel SMK Karlskoga Saab 7   7   5   19 A
6 47   Göran Hultman MK Team Treske Volvo 3   7   7   17 A
7 69   Ronnie Gustafsson Munkfors MC Opel 4   7   4   15 B
8 42   Roger Andersson Munkfors MC Audi 7   3   3   13 BC
9 65   Christoffer Jansson
KAREV
Karlstad MC Bil Saab 5   5   5   15 B
10 72   Anton Eriksson Therus SMK Karlskoga Volvo 5   4   5   14 B
11 76   Erik Höök SMK Karlskoga Saab 2   7   7   16 B
12 61   Olah Moberg Storfors MK Saab 0 sv 5   7   12 C
13 41   Patrik Grönlund Degerfors RC Opel 3   5   5   13 C
14 78   Michael Olander MK Team Westom Volvo 5   4   5   14 C
15 53   Robert Moberg Storfors MK Saab 4   4   3   11 C
16 68   Robert Ledin
Ledin Motorsport
MK Kopparberg Saab 3   7   2   12 C
17 51   Alexander Andersson Storfors MK Saab 4   5   2   11  
18 58   Steve Grängstedt
KAREV
Karlstad MC Bil Saab 7   4   0 es 11  
19 43   Roger Persson Munkfors MC Saab 2   4   4 v 10  
20 80   Josefin Kjettselberg
Bjuhrs Bilskrot AB
SMK Karlskoga Saab 4   2   4   10  
21 48   Björn Höök Degerfors RC Saab 5   5   0 b 10  
22 40   Mikael Johansson SMK Arboga Volvo 4   0 b 4   8  
23 70   Jesper Jonasson Filipstads MC Saab 4   0 sv 4   8  
24 54   Mats Berg Filipstads MC Saab 3   2   3   8  
25 52   Peter Korpelin Säffle MC Volvo 5   0 b 3   8  
26 59   Tom Bertilsson Filipstads MC Volvo 5   3   0 b 8  
27 55   Mikael Jansson Bäckhammars MK Saab 0 sv 5   1   6  
28 57   Robbin Eriksson
KAREV
Storfors MK Saab 2   3   1   6  
29 73   Hans Reuter MK Team Westom Saab 3   3   0 b 6  
30 44   Nicklas Färnström Fägre MK Volvo 1   0 b 4   5  
31 62   Tommy Johnsen Karlstad MC Bil Audi 0 es 3   2   5  
32 45   Jimmy Svensson Filipstads MC Volvo 5   0 b 0 es 5  
33 71   Henrik Edgren Munkfors MC Volvo 0 b 4   0 es 4  
34 64   Ulf Björk Säffle MC Volvo 2   2   0 b 4  
35 75   Jimmy Isaksson Munkfors MC Volvo 3   0 es 0 es 3  
36 66   Ulf Ragnarsson SMK Arboga Volvo 0 b 1   1   2  
37 50   Leif Björn
Team Klåp & Järntråd
Fredriksbergs MK Volvo 2   0 sv 0 b 2  
38 49   Johan Andersson Filipstads MC VW 1   0 es 0 es 1  
39 60   Marcus Dufström Vansbro MK Saab 0 b 0 b 0 es 0  
40 63   Hasse Christoffersson Forshaga MC VW 0 es 0 es 0 es 0  
41 79   Kim Martinsson Munkfors MC Opel 0 b 0 es 0 es 0  

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

02.07 | 12:03

Inget svar eller någon som helst kommentar från klubben angående usel information om den inställda tävlingen. Det som hänt riskerar ge föreningen uselt rykte.

...
27.06 | 13:25

PS. Jag körde nästan 17 mil ' 2 helt i onödan på grund av detta.

...
27.06 | 12:20

Bu till arrangörerna av folkracetävlingen 21/6. Att den blev inställd är tråkigt o negativt men förståeligt. Är kritisk mot sen uppdatering på www.sbf.se

...
24.09 | 23:22

Tack Jens, det värmer, kul att det uppmärksammas

...
Du gillar den här sidan